Komis – instytucja zajmująca się sprzedażą lub skupem dóbr na zasadach określonych w umowie komisowej. Komis we własnym imieniu, sprzedaje na rzecz zleceniodawcy przedmiot ujęty w umowie, pobierając za to określoną w umowie prowizję.
Internet (ang. inter-network, dosłownie "między-sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci[1].

Idea
::::
Firma
::::
Komis
::::
Oferta
::::
Dokumenty
::::
Reklama

 

Sprzedaż komisowa

   Umowa komisu w swoim ogólnym zarysie jest zawarta w kodeksie cywilnym. Mowa o niej w tytule XXIV "Umowa komisu", w artykułach od 765 do 773 Kodeksu Cywilnego. Art. 765. mówi: "Przez umowę komisu przyjmujący zlecenie (komisant) zobowiązuje się za wynagrodzeniem (prowizja) w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa do kupna lub sprzedaży rzeczy ruchomych na rachunek dającego zlecenie (komitenta), lecz w imieniu własnym." Umowa komisu reguluje tzw. sprzedaż komisową.

Komis za pośrednictwem naszej firmy

   Nasza firma od kilku lat zajmuje się pośrednictwem w handlu internetowym w branży kolekcjonerskiej i oferuje Państwu sprzedaż komisową walorów o takim właśnie charakterze.
    Zanim podejmą Państwo wspólpracę z nami chcieliśmy zwrócić uwage na kilka istotnych informacji, dzięki którym uściślimy co i na jakich warunkach przyjmiemy w komis, gdzie i jak będziemy powierzoną rzecz sprzedawać, jakie korzyści może przynieść klientowi współpraca z naszą firmą. Doradzimy jakie techniki i formy sprzedaży warto zastosować, aby towar sprzedał się jak najlepiej z punktu widzenia wszystkich stron transakcji, a taka konfiguracja jest niezwykle rzadka sama w sobie.
   Dlatego właśnie jak najbardziej skrupulatnie dobieramy walory, które chcemy pokazać większej grupie zainteresowanych. Chcemy, aby asortyment nie był zbyt powszechny i łatwo dostępny na rynku, równoczesnie jednak nie idziemy w kierunku komisu luksusowego. Chodzi raczej o to, aby przedmioty, które przyjmujemy do sprzedaży budziły zainteresowanie, niosły w sobie ducha czasu, opowiadały historię, i aby ich cena była tak dopasowana, aby sprzedający dostał możliwie najlepsze pieniądze, komis swoją drobną prowizję za obsługę transakcji zarobił i aby klient docelowy czyli kupujący miał poczucie graniczące z pewnością, że zapłacił uczciwą (niewygórowaną tj. średnią rynkową) cenę i że kupił taki towar jaki chciał.

Korzyści dla komitenta

   Dzięki współpracy z naszą firmą przy sprzedaży Państwa walorów zapewniamy:

Jakie przedmioty przyjmujemy w komis ?

   Głównie w komis przyjmujemy przedmioty o charakterze kolekcjonerskim, których wartość nie jest śmieciowa i które w swej naturze i charakterze są ciekawe. Zastrzegamy sobie możliwość pewnej selekcji towarów przyjmowanych do komisu ze względu na własne subiektywne poczucie piękna i harmonii bądź ze względu na dobro ekonmiczne naszej firmy. Przedmioty, które możemy przyjąć do komisu nie mogą być wielkogabarytowe, i z reguły należą do jednej z poniższych kategorii:

Jakie prowizje pobieramy ?

   Prowizje zazwyczaj ustalamy oddzielnie z klientem i wahają się one pomiędzy 10%-30%, w zależności z ilu dodatkowych opcji zechce skorzystać klient. Staramy się ustalać wysokość prowizji tak, aby klient był zadowolony, oczywiście w granicach rozsądku. Wobec powyższego serdecznie zapraszamy do negocjacji.

Gdzie sprzedajemy ?

   Szeroko pojęty ehandel wymusza w ostatnich czasach internetową formę sprzedaży, gdyż czasy bazarów idą w zapomnienie, a handlarze również nie starają się za wszelką cenę zapłacić więcej niż przeciętne ceny internetowe, bo towaru różnej maści jest na rynku bardzo dużo. Można jeszcze liczyć na stałych klientów, którzy i tak ostatnimi laty w większości robią zakupy przez sieć. Preferujemy więc transakcje na znanych portalach aukcyjnych typu (allegro.pl, ebay.pl i inne kraje), posiadamy własny sklep w internecie (monety.schafran.pl,....), do którego ruch jest generowany z różnych innych naszych serwisów, sprzedajemy również za pośrednctwem innych portali branżowych (np. numimarket.pl), sklepu stacjonarnego, nielicznych już większych spotkań kolekcjonerów, biura stacjonarnego, oraz systemu ogłoszeń internetowych.

Jaka jest procedura przyjęcia przedmiotu do komisu ?

   Najpierw prosimy o kontakt mailowy: schafran@wp.pl bądź tel.: 505 135 124 w celu ustalenia wstępnego jaka jest możliwość przekazania towaru do sprzedaży komisowej. Jeśli się okaże, że są to walory, którymi jesteśmy zainteresowani, to chętnie umówimy spotkanie i obejrzymy towar na żywo. Jeśli towar będzie odpowiedni dla naszych klientów, to wypełnimy odpowiednie dokumenty do znalezienia w zakładce -- dokumenty --. Zaproponujemy w jaki sposób sprzedać dany przedmiot i jeśli ustalimy odpowiednie szczegóły z klientem to rozpoczniemy sprzedaż przedmiotu. Około do 14-20 dni po transakcji, przelejemy bądź wypłacimy klientowi sumę pomniejszona tylko o wcześniej ustalona kwotę prowizji.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.